ЗАПЛЕЊЕНИ СУВЕНИРИ СА ЛИКОМ ПАПЕ ФРАЊЕ: 3,6 милиона фалсификованих сувенира, урађених за туристе у години Јубилеја
Финансијска полиција, у једној блиц акцији на периферији Рима, запленила је у огромним хангарима 3,6 милиона фалсификованих сувенира, роба је припадала једној кинеској фирми.
Foto: Profimedia
Мале статуе са папаном главом која се покреће, држач кључева, магнети који се уобичајено стављају на врата фрижидера, пепељаре, розарио са малим медаљонима на којем је папин лик или сличица Ватикана, репродукције античких монета, мале слике, све је требало да буде продато на римским улицама.
Петпоставља се да је продаја верницима требало да процвета посебно онима који су пристигли из читавог света да се моле за папин опоравак у седмицама када се налазио у болници.
Предмети су увезени из Кине без икакве ауторизације, нема документације како о производњи тако и оне за продају.
Полиција упозорава на фалсификате, у римским радњама се налазе у продаји разни предмети са папиним ликом или ватиканским знамењм, али то су предмети са сертификатом, ауторизовани и од материјала који су аутентични.
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)