РУСИ И АМЕРИКАНЦИ НИСУ УСВОЈИЛИ ЗАЈЕДНИЧКУ ИЗЈАВУ: Ево ко је кривац после 12 сати преговора у Ријаду
РУСКА и америчка делегација нису могле да усвоје заједничку изјаву након разговора у Ријаду због става Украјине, рекао је сенатор Владимир Чижов за ТВ канал "Русија 24".
Foto: Profimedia
- О томе како се то одвијало – вероватно ће Григориј Борисович и Сергеј Орестович изнети своје утиске у одређеном степену. Али то што су седели 12 сати и чини се, договорили се око заједничке изјаве, која, међутим, није прихваћена због става Украјине, то је такође веома карактеристично и симптоматично - рекао је он.
Састанак "техничких тимова" Русије и САД одржан је јуче у Ријаду и трајао је више од 12 сати.
Према речима министра спољних послова Русије Сергеја Лаврова, стране су разговарале о безбедној пловидби у Црном мору. Русија се заложила за обнављање црноморске иницијативе у форми прихватљивијој за све, објаснио је Лавров, истичући да Москва не може да верује режиму у Кијеву на реч по овом питању.
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)