КАНАДА У СТРАХУ: Кина и Индија ће се мешати у наше изборе, могуће и Русија и Пакистан

КИНА и Индија ће вероватно покушати да се умешају у опште изборе у Канади 28. априла док Русија и Пакистан имају потенцијал да то учине, саопштила је данас Канадска обавештајна служба.

КАНАДА У СТРАХУ: Кина и Индија ће се мешати у наше изборе, могуће и Русија и Пакистан

Foto Tanjug/AP/Sean Kilpatrick

-Велика је вероватноћа да ће Кина користити алатке засноване на вештачкој интелигенцији да покуша да се умеша у канадске изборе, изјавила је Ванеса Лојд, заменица директора операција Канадске обавештајне службе, преноси Ројтерс.

Како је рекла, Служба је видела и да влада Индије има намеру и капацитет да се умеша, док Русија и Пакистан имају "могућност" да спроводе активности против њене земље.

-Често је веома тешко утврдити директну повезаност између мешања са стране и резултата избора. У сваком случају, такве активности могу да подрију поверење јавности у интегритет канадских институција и демократских процеса, истакла је Лојд.

Дипломатске мисије у главном граду Канаде Отави нису се изјашњавале по овом питању, наводи Ројтерс.

(Танјуг)

УЗНЕМИРУЈУЋЕ: Опозиција и блокадери туку жене

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ДЕРБИ РАЗОЧАРАНИХ ВЕЛИКАНА: Уместо финала, Француска и Енглеска играју меч који се никоме не игра