БЕЛА КУЋА: У војној кампањи САД у Јемену елиминисане кључне вође побуњених Хута
У АМЕРИЧКОЈ војној кампањи у Јемену, која је започета пре нешто више од недељу дана, до сада су елиминисане кључне вође побуњених Хута, укључујући и врхунског стручњака за ракете те групе, изјавио је данас саветник за националну безбедност Беле куће Мајкл Волц.
Фото US navy
-Погодили смо њихов штаб, погодили смо комуникационе чворове, фабрике оружја, па чак и неке од њихових објеката за производњу дронова изнад воде, рекао је Волц за Си-Би-Ес њуз.
Волц није идентификовао убијеног специјалисту за ракете и није изнео детаље о другим лидерима који су убијени, пренео је Ројтерс.
Хути су недавно обећали да ће ескалирати нападе, укључујући оне усмерене на Израел, као одговор на америчке нападе раније овог месеца, који представљају највећу америчку војну операцију на Блиском истоку откако је председник САД Доналд Трамп преузео дужност у јануару.
У америчким нападима на циљеве у Јемену је убијено најмање 50 људи.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
ПРОБИЈЕНА ОДБРАНА ИЗРАЕЛА: Хути преузели одговорност за напад на аеродром Бен Гурион
22. 03. 2025. у 02:09
ВОЂА ХУТА ПРЕТИ ТРАМПУ: Не бојимо те се, гађаћемо америчке бродове у Црвеном мору
16. 03. 2025. у 23:11
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)