БИО САМ МАЛО САРКАСТИЧАН: Трамп о обећању да ће завршити рат Русије и Украјине за 24 сата
ПРЕДСЕДНИК Сједињених америчких Држава Доналд Трамп изјавио је да је био "мало саркастичан" када је током кампање више пута тврдио да би рат између Русије и Украјине могао да заврши у року од 24 часа.
Фото: Принтскрин
Трамп је на то питање одговорио у интервјуу за емисију "Фул Межр" док његова администрација и даље покушава да посредује у проналажењу решења, 54 дана након почетка његовог другог мандата, пренео је портал "Локал10".
- Био сам мало саркастичан када сам то рекао. Оно што сам заправо мислио је да желим да то решим и мислим да ћу успети - рекао је Трамп.
У мају 2023. године, Трамп је за Си-Ен-Ен (ЦНН) рекао: "Умиру, Руси и Украјинци. Желим да престану да умиру. И то ћу да завршим - завршићу за 24 сата".
Његов специјални изасланик Стив Виткоф био је ове недеље у Москви на разговорима о предлогу САД за прекид ватре, који је Украјина прихватила.
(Танјуг)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)