ПЕСКОВ: САД током преговора са Украјином у Ријаду желе да виде да Кијев жели мир

10. 03. 2025. у 12:27

ПОРТПАРОЛ Кремља Дмитриј Песков изјавио је, поводом преговора Сједињених Америчких Држава и Украјине, који треба да се одрже у Саудијској Арабији, да Вашингтон током ових преговора жели да види да Кијев жели мир.

ПЕСКОВ: САД током преговора са Украјином у Ријаду желе да виде да Кијев жели мир

Фото: ЕПА


Песков је истакао да заправо вероватно сви очекују да кијевски режим покаже да заиста жели мир.

Он је демантовао писање медија да ће ове седмице бити одржани преговори Русије и САД у Саудијској Арабији, пренеле су РИА Новости.

- Русија и САД су у почетној фази пута ка обнављању билатералних односа, овај пут ће бити дуг - оценио је Песков.

Рекао је да су руски председник Владимир Путин и амерички председник Доналд Трамп имали само jedann телефонски разговор откако је Трамп преузео дужност.

Песков је рекао да Путин и Трамп немају честе телефонске контакте, али да је један разговор, како је навео, "био довољно конструктиван да би били у дијалогу и решавали проблеме".

Истакао је да руска војска чини све што је могуће да очисти руску Курску област од украјинских милитаната и да не сумња да ће у томе успети.
Песков је напоменуо да још нема конкретних рокова за потпуно ослобађање територије Курске области.
       

Истакао је да насиље у Сирији изазива забринутост Русије и навео да то питање треба хитно размотрити, укључујући и пред Уједињеним нацијама, како би се ситуација нормализовала.
"Русија не коментарише ситуацију у вези са својим војним базама у Сирији" рекао је  Песков.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?