ПАПА ФРАЊИ ПОГОРШАНО ЗДРАВСТВЕНО СТАЊЕ: Не предводи недељну молитву верника
ПАПА Фрања, који се лечи од обостране упале плућа у болници Агостино Џемели у Риму, неће се појавити у јавности ни сутра како би предводио своју недељну молитву, саопштио је данас Ватикан.
Фото Танјуг/АП
Папа је примљен у болницу 14. фебруара због проблема са дисањем. Иако није у животној опасности, лекари напомињу да није ван опасности.
У последњем саопштењу, Ватикан је рекао да је папа ноћас добро спавао, али није прецизирано да ли је устао или доручковао.
Здравствено стање Папе Фрање је озбиљно, јер упала плућа може да изазове озбиљне проблеме са дисањем, оценили су лекари.
Папин лекар Серђио Алфиери рекао је да Папа није на респиратору, али да још увек тешко дише.
- Ипак, Папа је у стању да седи, ради и да се шали - рекао је Алфиери.
Такође је истакао да постоји ризик да бактерије у Папином респираторном тракту уђу у крвоток и изазову сепсу.
Ипак, рекао је да је уверен у то да ће Папа једног дана напустити болницу и да ће се вратити у резиденцију Каса Санта Марта у Ватикану, уз напомену да ће и даље имати хроничне респираторне проблеме.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
"НОВОСТИ" У ВАТИКАНУ Папа се обраћа верницима: Нисмо сами на животном путу
Препоручујемо
ЂОРЂА МЕЛОНИ ПОСЕТИЛА ПАПУ: Премијерка пренела поздрав и добре жеље Владе и Италије
19. 02. 2025. у 20:17
РАТ ВАШИНГТОНА И ВАТИКАНА: Дипломатски сукоб у коме нема окретања другог образа
12. 02. 2025. у 00:50
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)