"СОРОШЕВА МРЕЖА ИЗГУБИЛА ВАШИНГТОН" Орбан: Идеологија која је пропала у САД и даље влада у Бриселу
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је инаугурација новог америчког председника Доналда Трампа означила да су "заступници глобалне либералне идеологије изгубили престоницу највеће силе у западном свету".
Фото: АП
Орбан је, на састанку гостујућих владајућих Фидес-Демохришћанских партија иза затворених врата у Балатонфуреду, у западној Мађарској, рекао да је нова америчка администрација "патриотска и против миграција", и да "заговара традиционално размишљање засновано на породици, а не родну идеологију" пренео је МТИ писање дневника Мађар Немзет.
- Пријатељска влада која Мађарску третира као партнера ступила је на дужност. Протеклих 15 година смо пловили против челног ветра, а сада коначно имамо и повољан ветар. Сорошева мрежа је изгубила Вашингтон и нова администрација је почела да елиминише мрежу, што значи да више неће падати долари... Сорош може да се ослони само на Брисел и новац европских пореских обвезника - рекао је Орбан.
Он је казало да "идеологија која је пропала у Вашингтону и даље влада у Бриселу".
- Мађарску третирају као непријатеља. Мађари су прави политички противници у Бриселу. Они желе да збаце патриотску владу и успоставе марионетску владу, траже да нам кажу шта ми Мађари смемо да радимо, а шта не смемо - казао је Орбан.
Додао је да ће Мађарска сарађивати са онима који имају сличан начин размишљања у Европи и Америци.
Говорећи о Украјини, Орбан је рекао да ц́е њена интеграција у ЕУ ставити тачку на директне субвенције за мађарске пољопривреднике и да ц́е "та средства бити послата Украјини".
- Украјина за сада није испунила ниједан критеријум за улазак у ЕУ, тако да то не долази у обзир -рекао је Орбан.
(Танјуг)
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)