"РАЗОЧАРАН САМ, АЛИ НЕ ИЗНЕНАЂЕН": Трамп укинуо Болтону заштиту тајне службе

Јована Шведић

22. 01. 2025. у 00:07

БИВШИ амерички саветник за националну безбедност Џон Болтон, који је био мета наводне иранске завере за његово убиство, саопштио је данас да је "разочаран" али да "није изненађен" што му је нови амерички председник Доналд Трамп укинуо заштиту тајне службе.

РАЗОЧАРАН САМ, АЛИ НЕ ИЗНЕНАЂЕН: Трамп укинуо Болтону заштиту тајне службе

Фото: ЕПА

Болтон, који је служио у Белој кући током Трамповог првог мандата, али је од тада постао његов отворени критичар, у објави на платформи Икс подсетио је да је америчко Министарство правде поднело кривичну пријаву против званичника Иранске револуционарне гарде 2022. године због "покушаја да унајми убицу" за његов атентат.

Додао је и да је бивши демократски председник Џозеф Бајден, иако је критиковао и његову политику националне безбедности, ипак донео одлуку 2021. године да му пружи заштиту тајне службе.

- Без обзира на моје критике политике националне безбедности председника Бајдена, он је ипак донео одлуку да прошири ту заштиту на мене 2021. године. Министарство правде је 2022. поднело кривичну пријаву против једног званичника Иранске револуционарне гарде због покушаја да унајми убицу да ме нападне. Та претња остаје и данас, што је такође демонстрирано недавним хапшењем некога ко је покушао да организује убиство председника Трампа - рекао је Болтон.

Он је додао да "амерички народ може сам да процени који је председник упутио прави позив".

Трамп је у понедељак, првог дана у новом мандату, поништио Болтоново обезбеђење, оптужујући га да је открио "осетљиве информације из његовог времена у влади" у мемоарима које је објавио 2020. године, а који су, како је рекао, били критичне садржине према његовом првом председничком мандату.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ВЕЧИТИ ДЕРБИ ОВАКВУ ПРОВОКАЦИЈУ НЕ ПАМТИ! Делије развиле трансапрент на ЈУГУ! Гробари остали у шоку! (ВИДЕО)