ЕРДОГАН ЉУТ ЗБОГ КРШЕЊА ПРИМИРЈА: "Израел није успео да сломи вољу отпора наших браће и сестара у Гази"

Mina Izgarević

18. 01. 2025. у 17:24

ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган критиковао је данас Израел због "историје кршења примирја", позивајући међународну заједницу да спречи евентуална кршења споразума о примирју са Хамасом.

ЕРДОГАН ЉУТ ЗБОГ КРШЕЊА ПРИМИРЈА: Израел није успео да сломи вољу отпора наших браће и сестара у Гази

Фото: Танјуг

- Израел, посебно премијер Бенјамин Нетанијаху, има значајан рекорд у кршењу примирја, ово не сме да се дозволи овога пута у Гази. И поред 467 дана геноцида и масакра, Израел није успео да сломи вољу отпора наших браће и сестара у Гази - рекао је Ердоган на конгресу своје странке у Адани, на југоистоку Турске, преноси Анадолија.

Турски председник је поновио опредељење Турске да одговорни за ратне злочине у Палестини буду изведени пред правду. Према Ердогановим речима, Турска ће мобилисати све ресурсе како би "зацелила ране" Газе током периода примирја.

Говорећи о Сирији, Ердоган је изјавио да је пројекат Израела да подели Сирију на три дела, претварајући је у "залогаје које је лако прогутати" - пропао.

Шестонедељни прекид ватре требало би да ступи на снагу сутра, када ће бити обављена прва у низу размена талаца које држи Хамас за палестинске затворенике у израелским затворима, пренео је Тајмс оф Израел. Споразум би могао да отвори пут за окончање 15-месечног рата у Појасу Газе.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИЗ БЕРЛИНА, МЕРЦ ТРАЖИ ОД ТРАМПА: Објасните свету зашто сте ухапсили Мадура

ШОК ИЗ БЕРЛИНА, МЕРЦ ТРАЖИ ОД ТРАМПА: Објасните свету зашто сте ухапсили Мадура

САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.

05. 01. 2026. у 08:27 >> 12:45

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ЖИРИНОВСКИ ПРЕДВИДЕО СЦЕНАРИО ЗА ВЕНЕЦУЕЛУ И УКРАЈИНУ: Његове речи одзвањају након отмице Мадура