ПРВИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ЈУН СУК ЈЕОЛА: Велики број људи на улицма Јужне Кореје, све врви од полиције (ВИДЕО)
Јужнокорејске власти које истражују председника Јуна Сук Јеола стигле су у његову званичну резиденцију у другом покушају да притворе лидера, ради испитивања због његовог краткотрајног проглашења ванредног стања прошлог месеца.
Фото: Твитер принтскрин/ TRT World Now
Возила из Канцеларије за истрагу корупције (ЦИО), која сарађује са полицијом и министарством одбране на истрази Јуна, виђена су како стижу на имање рано у среду, наводи Јонхап.
Чини се да су припадници полиције били део тима за хапшење. Недељама се председник који је у сукобима скривао у својој утврђеној резиденцији, окружен тимом председничке службе безбедности, избегавајући хапшење док се суочава са неколико истрага и суђењем за опозив након његовог краткотрајног декрета.
Јун је тражен због испитивања у више истрага, укључујући оптужбе да је водио побуну - злочин за који се кажњава доживотна или чак смртна казна.
Напори да се он приведе раније овог месеца осујећени су након вишесатног обрачуна у којем су војници и припадници председничког обезбеђења спречили око 80 полицајаца и истражитеља да приђу председничком комплексу.
(Б92)
Препоручујемо
ЈАПАНСКА ПОЛИЦИЈА: Ухапсила банкарску радницу због наводне крађе 1,6 милиона долара
14. 01. 2025. у 19:56
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)