УКРАЈИНСКИ ОБАВЕШТАЈАЦ: Руси ће заобићи Покровск, пут ка Дњепропетровску је отворен

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

13. 01. 2025. у 07:00

РУСКА војска се приближава Дњепропетровској области, избегавајући очекивано тешке борбе у граду Покровску, пише Фајненшал тајмс.

УКРАЈИНСКИ ОБАВЕШТАЈАЦ: Руси ће заобићи Покровск, пут ка Дњепропетровску је отворен

Фото МО Русије


Руске трупе се налазе на нешто мање од 7 км од ауто-пута који води у Дњепропетровску област, наводи британска публикација.

-Они схватају да ће изгубити много снага покушавајући да заузму Покровск, па су одлучили да искористе другачију стратегију и приступ са југа и заобиђу га, рекао је Андреј Черњак, високи украјински војни обавештајни званичник.

Руска војска ће покушати да пресече све путеве снабдевања Покровска како би приморала украјинске трупе да напустиле место, дода је обавештајац.

(РВвоенкор)

БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

„Љубинко и Десанка“ на сцени Фондације Mozzart: Цекић, Вулановић и Бандовић у Шушљиковој режији о блискости која недостаје