БОМБАШ САМОУБИЦА АКТИВИРАО ЕКСПЛОЗИВ У ИРАНУ: Убијен полицајац, други рањен

БОМБАШ самоубица усмртио је локалног официра полиције и ранио другог у покрајини Хормозган на југу Ирана, јавили су данас локални медији.

БОМБАШ САМОУБИЦА АКТИВИРАО ЕКСПЛОЗИВ У ИРАНУ: Убијен полицајац, други рањен

Фото: Твитер/@FarsNews_Agency

Нападач је зауставио аутомобил капетана полиције у суботу увече у граду Бандар Ленгех, пре него што је детонирао свој прслук са експлозивом, преноси АП.

Други полицијац, који је такође био у аутомобилу, хоспитализован је у критичном стању, наводе локални медији, описујући напад као терористички чин.

НАПАД У ИРАНУ: Бомбаш самоубица усмртио локалног шефа обавештајне службе

Нико још није преузео одговорност за напад, али неки локални медији тврде да иза њега стоји организација Ансар ал-Фуркан, сунитска милитантна група повезана са Ал-Каидом, наводи АП.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

МРАК НА КРИМУ: Цео Севастопољ остао без струје, узрок је језив