ДОГОВОР О УКРАЈИНИ: Важни разговори у Риму

ПРЕМИЈЕРКА Италије Ђорђа Мелони састала се данас са мађарским премијером Виктором Орбаном у Риму, где су разговарали о ситуацији на Блиском истоку, подршци трајном миру у Украјини и посвећености реконструкцији те земље.

ДОГОВОР О УКРАЈИНИ: Важни разговори у Риму

Фото: EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Мелони је такође честитала Орбану на шестомесечном председавању Саветом ЕУ, првим преговорима о приступању са Албанијом и напретку у проширењу Шенгенског простора са Бугарском и Румунијом, наведено је у саопштењу италијанске владе, преноси АП.

Током састанка у седишту италијанске владе, лидери су разговарали о сукобу на Блиском истоку, подршци мирном решењу у Украјини и посвећености својих земаља реконструкцији Украјине, уочи наредне конференције која ће бити одржана у Риму у јулу следеће године.

Мелони и Орбан су такође истакли значај решавања проблема нерегуларних миграција, позивајући на већу сарадњу са земљама из којих су мигранти дошли и транзита како би се решили основни узроци миграција и сузбила трговина људима и кријумчарење.

Лидери су нагласили важност истраживања нових начина за спречавање и сузбијање нерегуларних миграција у складу са законодавством ЕУ и међународним правом.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

РУСИЈА ИЗНЕНАЂЕНА! Није очекивала да ће Новак Ђоковић ово да уради