ФСБ УХАПСИО НЕМАЧКОГ ДРЖАВЉАНИНА ЗБОГ САБОТАЖЕ: Приведен по доласку из Пољске
КАКО наводи ФСБ, „Николај Гајдук, рођен 1967. године, становник Хамбурга, приведен је по доласку у Калињинградску област из Републике Пољске“.
Foto: Shutterstock
Службеници руске Федералне службе безбедности (ФСБ) ухапсили су немачког држављанина који је у пролеће 2024. године био умешан у саботирање гасне мерне станице у Калињинграду када је стигао из Пољске да диже у ваздух руско енергетско постројење.
- ФСБ је привео злочинца Николаја Гајдука, рођеног 1967. године, становника Хамбурга, који је у марту 2024. године помоћу импровизоване експлозивне направе саботирао мерну станицу природног гаса у Калињинграду - саопштио је ФСБ.
- Гајдук је приведен по доласку у Калињинградску област из Републике Пољске, планирајући да саботира енергетске објекте - наводи ФСБ.
Тренутно се предузимају мере за идентификацију његових саучесника.
(Тасс)
БОНУС ВИДЕО:
РУСКИ ФАЈТЕР НАПАДА УКРАЈИНСКЕ ЦИЉЕВЕ: Погледајте Су 25 у акцији
Препоручујемо
РУСИ НА ТРАГУ ЗАВЕРЕ: Британски агенти осумњичени од руске обавештајне службе ФСБ
14. 11. 2024. у 13:01
(ВИДЕО) ЗАХАРОВА ПОТВРДИЛА: Међу неутралисаним плаћеницима у Брјанској области – држављани САД и Канаде
28. 10. 2024. у 20:25 >> 00:08
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)