РАСТЕ СТРАХ У ПЕНТАГОНУ: Брига због Трампа
У ПЕНТАГОНУ расте страх да би Доналд Трамп, који је победио на председничким изборима у САД, могао да отпусти црног начелника генералштаба оружаних снага, генерала Чарлса Брауна, у склопу борбе против воук идеологије, преноси Политико, позивајући се на своје изворе.
Foto: Tanjug/AP
Трампова кампања није директно одговорила Политику о томе да ли ће Браун бити отпуштен.
- Американци су поново изабрали председника Трампа јер му верују да ће водити земљу и вратити светски мир снагом. Када се врати у Белу кућу, он ће предузети неопходне кораке да то уради - одговорио је Трампов тим на издање.
Трамп, који је већ био председник САД од избора 2016, победио је на председничким изборима 5. новембра. Постао је први амерички политичар од 19. века који се вратио у Белу кућу после четворогодишње паузе.
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)