ЈЕДИНИЦЕ СЕВЕРНЕ КОРЕЈЕ УДАРИЛЕ НА УКРАЈИНЦЕ: Умеров потврдио прве борбе на фронту
МИНИСТАР одбране Рустем Умеров потврдио је извештаје да је украјинска војска учествовала у борби са севернокорејским снагама први пут откако је Пјонгјанг послао своје снаге у помоћ Русији, преноси Укринформ.
Фото: Профимедиа
Умеров је у интервјуу јужнокорејским медијима рекао да је било "малих сукоба" између Оружаних снага Украјине и севернокорејских војника, али није навео друге детаље.
На питање да ли то значи да је Северна Кореја званично ушла у рат, Умеров је одговорио да сматра да јесте.
- Очекујемо још сукоба у наредним недељама - додао је министар одбране Украјине.
(Укринформ)
Препоручујемо
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)