БРИТАНСКИ ОБАВЕШТАЈЦИ ПОТВРДИЛИ: Руске снаге прелазе канал и напредују у Часив Јару
РУСКЕ снаге су оствариле добитке у жестоким борбама у граду Часов Јар на истоку Украјине, што је продор који нису могли да остваре од јула.
Фото МО Русије
Према британским обавештајним службама, руске снаге су вероватно прешле канал у јужном делу Часовог Јара и приближиле се периферији украјинског града.
-У централном делу округа Канала, вероватно су руске снаге направиле ограничено напредовање западно од канала у источни део Часовог Јара, наводи се у извештају.
Од средине јула 2024. године, руске снаге нису могле да пређу канал због опсежних одбрамбених мера које су предузеле украјинске оружане снаге, приметили су британски обавештајци.
Како је пренео Укринформ, 27. октобра дошло је до 142 сукоба на фронту, а најжешћи су били области у секторима Покровск и Курахово.
(ukrinform.net)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
РУСКИ ИЗВОРИ ТВРДЕ: Специјалци код Угљедара спасили Американца који је радио за Москву
27. 10. 2024. у 20:58
НЕМАЧКИ АНАЛИТИЧАР: Фронт Оружаних снага Украјине на југу ДНР се „распада“
27. 10. 2024. у 19:21
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)