ТРАМП ПОДНЕО ТУЖБУ ПРОТИВ БРИТАНСКИХ ЛАБУРИСТА: "Све је јасно као дан, очигледно се мешају у америчке изборе"
ИЗБОРНИ штаб америчког републиканског председничког кандидата Доналда Трампа поднео је тужбу Федералној изборној комисији (ФЕЦ) против британске Лабуристичке странке због "очигледног мешања са стране" у председничке изборе у САД.
Tanjug
Тужба се базира на медијским извештајима о састанцима између британских лабуриста и изборног штаба демократске председничке кандидаткиње Камале Харис, као и о члановима и активистима Лабуристичке странке који путују у САД како би помогли Харисовој у кампањи, објавио је Би-Би-Си.
У тужби се истиче објава шефице оперативног сектора Лабуристичке странке Софије Пател на мрежи Линкдин, у којој је она навела да ће скоро сто садашњих и бивших чланова особља отпутовати у САД у наредним недељама.
Пател је додала да има још "десет слободних места" за све који желе да им се придруже и да ће "смештај бити организован".
Трампов изборни штаб тврди да помињање ограниченог броја "слободних" места и обећање о организовању смештаја имплицира да Лабуристичка странка делимично "финансијски подржава" таква путовања.
Некадашњи изасланик бившег председника Ричард Гренел, који се, како пише Би-Би-Си, помиње као могући државни секретар уколико Трамп победи на изборима, рекао да је све "јасно као дан" када је реч о умешаности британских лабуриста.
- Не мешајте се у америчке изборе и нико вас неће тужити - поручио је Гренел.
Он је нагласио да су посете истакнутих конзервативаца републиканским догађајима "сасвим другачије", јер они нису долазили у организацији своје странке, већ - у приватном аранжману.
Иако везе између лабуриста и демократа нису новост, активисти из Велике Британије често су одлазили у САД како би подржали изборе, напомиње британска медијска кућа.
БОНУС ВИДЕО:
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
БОРБА ЗА 15 ЕЛЕКТОРСКИ ГЛАСОВА: Трамп и Харис одржали митинге у Мичигену
19. 10. 2024. у 11:22
МАСК СТРАХУЈЕ ЗА СВОЈУ БЕЗБЕДНОСТ: "Дефинитивно ћу појачати обезбеђење..."
22. 10. 2024. у 16:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
СНИМЉЕН У ВУКОВАРУ: Возачу из Борова 2. НАЈВЕЋА КАЗНА у историји Хрватске - ево шта је згрешио
ПРЕМА свему судећи, хрватска полиција у последње време изриче све веће новчане казне за почињене саобраћајне прекршаје.
20. 07. 2026. у 19:45
Коментари (0)