НИЗ ЗЕМЉОТРЕСА У ТУРСКОЈ: Повређено 187 особа
МИНИСТАР унутрашњих послова Турске Али Јерликаја изјавио је да је у земљотресу, који је данас погодио ову земљу, повређено 187 особа, од којих су 43 задржане у болници ради надзора, док нема настрадалих.
Фото Танјуг/АП
Јерликаја је навео да 55 возила, 210 припадника Агенције за управљање катастрофама (АФАД), три беспилотне летелице и један извиђачки авион жандармерије и полиције настављају са радом на терену, преноси НТВ Хабер.
У Малатији, Шанлиурфи и Елазигу дошло је до делимичног урушавања три зграде, а настава је данас била обустављена,
АФАД је раније данас саопштио да се након јутрошњег земљотреса у Турској догодило још 30 потреса, јачине од 1,2 до три степена, али да у земљотресу није било жртава нити повређених, пренела је Анадолија.
Земљотрес јачине 5,9 степени по Рихтеровој скали погодио је јутрос регион источне Турске, са епицентром у близини Малатије.
Гувернер тог града Седар Јавуз навео је у саопштењу да је неколико зграда тешко оштећено, али да нема жртава.
-Према информацијама које смо до сада добили, нема погинулих нити повређених, али грађани су у паници, рекао је он.
Земљотрес се осетио у још девет провинција.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
ШЕФ ТУРСКЕ ДИПЛОМАТИЈЕ ПОРУЧИО: Криза у Гази показала пристрасност међународног система
15. 10. 2024. у 14:32
ЕРДОГАН ЗАВРШИО ПОСЕТУ СРБИЈИ: На аеродрому га испратио председник Вучић
11. 10. 2024. у 21:47
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)