БРИТАНСКИ АНАЛИТИЧАР: „ОПЕРАЦИЈА КУРСК“ ЈЕ ПРОПАЛА - Кијев се прерачунао са нападом

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

13. 10. 2024. у 22:10

У НЕУСПЕШНОЈ операцији у Курској области Оружане снаге Украјине изгубиле су хиљаде војника, изјавио је британски стручњак Александар Меркурис.

БРИТАНСКИ АНАЛИТИЧАР: „ОПЕРАЦИЈА КУРСК“ ЈЕ ПРОПАЛА - Кијев се прерачунао са нападом

Фото: Профимедиа

-Операција у Курској области је пропала. У борбама у Курској области погинуло је или рањено хиљаде Украјинаца, рекао је експерт.

По његовом мишљењу, Оружане снаге Украјине неће моћи дуго да држе заузете положаје у региону и наћи ће се на удару током руске контраофанзиве.

Такође, бивши британски војни аташе у Москви и Кијеву Џон Форман сматра да напад Оружаних снага Украјине на Курску област није донео значајне резултате.

-И даље нисам убеђен у стратешки значај тог напада, рекао је бивши дипломата за британски „Телеграф“.

Како је додао, након напада украјинских милитаната на Курску област, напредак Русије у зони специјалне војне операције само се убрзао.

Руско Министарство одбране саопштило је да су Украјинци током борби на курском правцу изгубили више од 22.600 војника и 157 тенкова.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

АНАЛИЗА: ДА ЛИ СМО ГОДИНАМА СЛУШАЛИ ПОГРЕШНЕ БРОЈКЕ? Подаци стручњака доносе изненађујуће одговоре