БАЗА ХЕЗБОЛАХА БИЛА ЛЕГИТИМНА МЕТА: Огласио се ИДФ након стравичног напада на Бејрут
БАЗА Хезболаха у Бејруту, у којој је вођа те либанске групе Сајед Хасан Насралах убијен у израелском ваздушном нападу, била је легитимна војна мета у складу са међународним правом, изјавио данас портпарол израелске војске Данијел Хагари.
Foto: Profimedia
Он је навео да су израелске власти цивилном становништву издале строже смернице, ограничавајући на хиљаду број људи који могу да се окупе на једном месту у централном Израелу, преноси Ројтерс.
Истовремено, израелски министар одбране Јоав Галант поручио је да Израел не води рат против либанског народа.
- Народу Либана поручујем: не водимо рат против вас. Време је за промену - саопштио је Галант.
За убијеног вођу Хезболаха, Хасана Насралаха, израелски министар одбране је навео да је био "убица и непосредна претња по животе хиљада Израелаца и страних држављана".
Израелске одбрамбене снаге (ИДФ) саопштиле су раније данас да је лидер Хезболаха Хасан Насралах убијен у јучерашњем нападу на командни центар тог покрета у јужном предграђу Бејрута.
Хезболах је потврдио да је Насралах убијен у израелском ваздушном нападу и саопштио да ће "наставити свети рат против непријатеља, а у знак подршке Гази и Палестини и одбране Либана и његовог чврстог и часног народа".
Препоручујемо
УБИЈЕН И КОМАНДАНТ ИРАНСКЕ ГАРДЕ У НАПАДУ ИЗРАЕЛА: Поред Насралаха, погинуо и генерал Абас Нилфорушан
28. 09. 2024. у 15:45 >> 16:21
ХЕЗБОЛАХ ТУГУЈЕ ЗА УБИЈЕНИМ ВОЂОМ: Насралах се "придружио својој мученичкој браћи"
28. 09. 2024. у 14:25
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
"НИЈЕ БИЛО ЛАКО ИЗДРЖАТИ": Рађен проговорио о разлозима за развод од Ане и најтежем периоду
ВАТЕРПОЛИСТА Никола Рађен био је у браку са певачицом Аном Кокић са којом има две ћерке, од које се развео након једанаест година љубави, а сада проговорио о тешком периоду.
05. 12. 2025. у 07:50
Коментари (0)