У ГВАЈАНИ ЗАПЛЕЊЕНО 3,6 ТОНА КОКАИНА: Највећа заплена у историји земље, вредна 200 милиона долара

Танјуг

02. 09. 2024. у 00:16

ВЛАСТИ у Гвајани саопштиле су данас да су заплениле 3,6 тона кокаина, пронађеног у џунгли у близини границе са Венецуелом.

У ГВАЈАНИ ЗАПЛЕЊЕНО 3,6 ТОНА КОКАИНА: Највећа заплена у историји земље, вредна 200 милиона долара

Фото: Принтскрин

Како наводи АП, ова заплена се сматра највећом у новијој историји те јужноамеричке државе, а министар безбедности Робсон Бен рекао је новинарима да процењује да дрога вреди најмање 200 милиона долара.

         

Дрога је пронађена у јамама у северозападном региону Гвајане, а полиција је ухапсила једног осумњиченог и саопштила да трага за још двојицом који су побегли са лица места.

Полиција и војска Гвајане, заједно са америчком Агенцијом за борбу против дроге (ДЕА), биле су укључени у операцију.
     

 - Захвални смо што имамо ДЕА са нама која дели информације и обавештајне податке. Гвајана је жртва ове илегалне активности. Ми не производимо кокаин и не превозимо га рекао је Бен.

Дрога је заплењена у области где је полиција последњих година пронашла импровизована подводна пловила скривена у џунгли, а званичници нису сигурни да ли су та пловила заиста коришћена, али су рекли да ће појачати надзор у том региону.
 

БОНУС ВИДЕО: СНИМАК ХАПШЕЊА НИШЛИЈЕ КОЈИ ЈЕ ПРЕВОЗИО КОКАИН, ПОЛИЦИЈА ГА УХВАТИЛА НА РАМПИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?