НЕМАЧКА ОПТУЖУЈЕ ПОЉСКУ: Нису ухапсили Украјинца осумњиченог за саботажу Северног тока

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

29. 08. 2024. у 21:12

НЕМАЧКЕ власти изнеле су оптужбе на рачун Пољске због тога што није извршила европски налог за хапшење Украјинца кога немачко правосуђе сумњичи за учешће у саботажи Северног тока 1 и 2, пренели су данас немачки медији.

НЕМАЧКА ОПТУЖУЈЕ ПОЉСКУ: Нису ухапсили Украјинца осумњиченог за саботажу Северног тока

Фото Танјуг/АП

Како преносе лист Шпигл и јавни сервис ЗДФ, цитирајући немачке безбедносне службе, Варшава није ухапсила Володимира З., који живи у Пољској, и он је штавише, могао бити упозорен како би побегао у Украјину почетком јула ове године.

Немачки истражитељи су издали европски налог за његово хапшење у јуну, очекујући да ће га Пољска извршити, како то захтевају закони ЕУ, али Варшава је, како се наводи, учинила управо супротно.

Пољски званичници су казали: "Зашто бисмо га ми ухапсили? Он је за нас херој!", преноси Шпигл.

Како се наводи, Володимир З. је 6. јула прешао границу и ушао у Украјину у дипломатском возилу украјинске амбасаде у Пољској.

Према извештајима медија, немачки истражитељи верују да је он био један од ронилаца који су поставили експлозив на нафтовод Северни ток.

Два нафтовода Северног тока оштећена су, а испорука нафте прекинута услед неколико експлозија у септембру 2022. у близини данског острва Борнхолм.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ПРАВА ЛЕПОТИЦА: Ово је Луисова најмлађа ћерка (ФОТО)