"АМПИЛ" КРЕЋЕ КА ТОКИЈУ: Отказан велики број летова и полазака возова

Јована Шведић

16. 08. 2024. у 08:45

ТАЈФУН "Ампил" наставио је јутрос да напредује ка Токију и другим источним областима Јапана, а метеоролошка агенција позвала је становнике да се припреме за јак ветар и обилне падавине.

АМПИЛ КРЕЋЕ КА ТОКИЈУ: Отказан велики број летова и полазака возова

Фото Pixabay free images

Отказан је велики број летова и полазака возова.

Јапанска метеоролошка агенција упозорила је на јаке ветрове, клизишта, поплаве и високе таласе, преноси агенција Кјодо.

Очекује се да ће тајфун донети ветрове брзине до 216 километара на сат.

Обустављене су железничке линије између Токија и Нагоје у централном Јапану планиране за данас, а ограничен је и број возова за Осаку и из ње у западном Јапану.

Отказано је око 650 међународних и домаћих летова до и са аеродрома Ханеда у Токију и аеродрома Нарита, источно од главног града Јапана, што је погодило око 120.000 путника.

Метеоролози прогнозирају да ће тајфун данас донети до 300 милиметара кише по метру квадратном у региону Канто-Кошин који обухвата и Токио.
(Танјуг)
 

БОНУС ВИДЕО:
ЕРУПЦИЈА ВУЛКАНА СА 4000 МЕТАРА: Погледајте планину Хучи у Јапану

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

ЗАБРАЊЕН УСТАШКИ ПОЗДРАВ ЗА ДОМ СПРЕМНИ: Уведена строга забрана у Арени Загреб