ВЕНС ОПТУЖИО КАМАЛУ ХАРИС: Лагала четири године о Бајденовим менталним способностима
РЕПУБЛИКАНСКИ кандидат за потпредседника САД Џеј Ди Венс оптужио је данас америчку потпредседницу Камалу Харис да "лаже" о менталним способностима америчког председника Џозефа Бајдена.
Танјуг
Венс тврди да је Харис лагала готово четири године о Бајденовим менталним способностима, "оптерећујући нацију председником који не може да ради тај посао".
- Џо Бајден је био најгори председник у мом животу и Камала Харис је била ту са њим на сваком кораку. Током последње четири године, она је подржавала Бајденову политику отворених граница - навео је Венс, пренео је Си-Ен-Ен.
Венс је написао на платформи Икс да су републикански председнички кандидат Доналд Трамп спремни да спасу Америку, ко год буду кандидати демократа. Пре Бајденове објаве да се повлачи из кампање за реизбор, Венс је тврдио да председник треба да поднесе оставку ако се повуче из трке за изборе 5. новембра.
Бајден се раније данас повукао из кампање за реизбор на председничким изборима 5. новембра. Бајден је у писму на платформи X поручио да верује да је у најбољем интересу његове странке и државе да се повуче и да се фокусира само на испуњавање своје дужности као председника до краја мандата.
Бајден је такође рекао да подржава потпредседницу САД Камалу Харис као кандидаткињу демократа на председничким изборима на којима би се супротставила републиканском кандидату Доналду Трампу.
Препоручујемо
ТРАМП ОТКРИВА ТАЈНО ОРУЖЈЕ: Ево шта су Американци користили за отмицу Мадура
24. 01. 2026. у 15:20
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)