"ВИДИМО КРЕТАЊЕ ТРУПА И ЛЕТОВЕ ДРОНОВА": Алармантно стање на граници са Украјином, узбуна на највишем нивоу

Тањуг

29. 06. 2024. у 15:43

НАЧЕЛНИК Генералштаба Оружаних снага Белорусије и први заменик министра одбране Павел Муравејко изјавио је да се ситуација на граници са Украјином погоршава.

ВИДИМО КРЕТАЊЕ ТРУПА И ЛЕТОВЕ ДРОНОВА: Алармантно стање на граници са Украјином, узбуна на највишем нивоу

Фото: Shutterstock/Википедија/Илустрација

- Видимо кретање трупа, периодичне летове дронова у близини државне границе. Суочени смо са провокацијама у дејствима беспилотних летелица на тактичком нивоу које нарушавају нашу државну границу - указао је Муравејко, додавши да ј у току минирање и изградња инжењерских баријера.

Белоруски званичник је, говорећи о тренутној ситуацији у граничном подручју, додао да су јединице специјалних снага стигле у насеље Овруч на правцу Ривне-Житомир.

Оценио је да је ситуација тешка, као и да озбиљних провокација са далекосежним последицама није било "само због здравог разума" који постоји на свим нивоима комуникације и интеракције белоруских јединица.

БОНУС ВИДЕО: РУСКА КРСТАРИЦА У МЕДИТЕРАНУ - Тихоокеанска флота изводи вежбе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)