КУВАЈТСКИ ЕМИР: Именовао бившег премијера за престолонаследника

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

02. 06. 2024. у 00:45

КУВАЈТСКИ емир шеик Месхал ал-Ахмад ал-Сабах данас је издао декрет којим је именовао бившег премијера шеика Сабаха ал-Калида ал-Хамада ал-Мубарака ал-Сабаха за престолонаследника.

КУВАЈТСКИ ЕМИР: Именовао бившег премијера за престолонаследника

Фото: Unsplash

Нови престолонаследник је служио као премијер између 2019. и 2022. године, када је поднео оставку услед испитивања о његовом избору министера и корупцији, преноси Ројтерс.

У нормалним околностима би кувајтском емиру шеику Мешалу било потребно парламентарно одобрење око кандидатуре за престолонаследника, али емир је прошлог месеца распустио парламент и суспендовао делове устава.

За то је окривио неколико опозиционих политичара, оптужујући их да се мешају у његов најављен избор престолонаследника, усред спорова који трају неколико година.

Шеик Сабах ал-Калид дипломирао је на политичке науке Кувајтском универзитету 1977, а био је и министар иностраних послова те заливске земље од 2011. до 2019. године.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕР: Лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

НИЈЕ ТАЧНО! Дејан Станковић упутио оштар демантиј поводом неистинитих и тенденциозних тврдњи!