АТЕНТАТОР НА СЛОВЧАКОГ ПРЕМИЈЕРА ПРИЗНАО КРИВИЦУ: Осумњичени спроведен уз посебне мере безбедности
ОСУМЊИЧЕНИ за напад словачког премијера Роберта Фица, Јурај Цинтула признао је данас кривицу пред судом.
Foto: Tanjug
Како преносе словачки медији, Цинтула је данас спроведен Специјализованом кривичном суду у граду Пежиноку, уз посебне мере безбедности, а у просторије суда нису могли да уђу ни новинари ни јавност.
Десетине регионалних полицајаца и специјалаца распоређено је испред зграде суда, преноси СМИ.
Надлежни тужилац је у петак упутио суду предлог о извршном притвору за 71-годишњег мушкарца из Левица, који је у среду после седнице владе више пута пуцао у премијера и тешко га ранио.
Тужилац тражи притвор за оптуженог због могућег бекства као и због ризика од понављања кривичног дела, рекла је портпаролка суда Катарина Куђакова.
Цинтула је ухапшен одмах након напада и суочава се са оптужбама за покушај убиства из освете првог степена, а прети му казна од 25 година до доживотног затвора.
Према речима министра унутрашњих послова Матуша Шутаја Ештока и министра одбране Роберта Калињака, напад је био политички мотивисан, преноси Актуалити.
Цинтула је наводно учествовао у неколико антивладиних протеста, а противио се обустави помоћи Украјини и ликвидацији словачких медија.
Стање премијера Роберта Фица и даље је озбиљно.
БОНУС ВИДЕО: БРУТАЛНА КАМПАЊА ЛАЖИ ИЗ САРАЈЕВА: Ево шта је Вучић заиста рекао
Препоручујемо
БРУТАЛНИ НАПАДИ НА ФИЦА ТРАЈАЛИ ГОДИНАМА: Потпредседник словачког парламента о атентату
17. 05. 2024. у 16:52
ОГЛАСИЛА СЕ ВЛАДА СЛОВАЧКЕ: Ево какво је здравствено стање премијера Фица
17. 05. 2024. у 12:19
ОРБАН: Претпоставке о вези атентата на Фица и рата у Украјини су оправдане
17. 05. 2024. у 10:28
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)