ЈАВИО СЕ ЗЕЛЕНСКИ: Воде се жестоке борбе

Марко Колашинац
Марко Колашинац

12. 05. 2024. у 21:29

УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је данас да се жестоке борбе воде у низу села у Харковској области и у разним деловима Доњецке области на истоку Украјине.

ЈАВИО СЕ ЗЕЛЕНСКИ: Воде се жестоке борбе

Фото: Профимедиа/Илустрација

Зеленски је рекао у свом ноћном видео обраћању да руске снаге покушавају да се учврсте у некима од села у Харковској области, док друга користе за даље напредовање од када су покренуле велики напад оклопним возилима на ту област у петак, пренео је Ројтерс.

Зеленски је навео да је у Доњецкој области за протекла 24 сата дошло до 30 оружаних сукоба, укључујући област Покровска, Лимана и Краматорска.

Подсетимо, војници групе Оружаних снага Русије "Север" ослободиле су насеља Гатишче, Красное, Мороховец и Олејниково у Харковској области, саопштило је руско Министарство одбране.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)

ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)

ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.

14. 01. 2026. у 18:36

Коментари (0)

АУСТРАЛИЈАН ОПЕН, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Роџер Федерер сахранио Новака Ђоковића