БАЈДЕН СКЕПТИЧАН: Не верује у успешност израелских планова - "То представља велики ризик..."
АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден верује да улазак израелске војске у град Рафу на југу Појаса Газе неће довести до пораза палестинске милитантне организације Хамас, саопштено је данас из Беле куће.
Foto: Tanjug/AP
- Према мишљењу председника, уласком у Рафу неће бити ближе циљу да униште Хамас који се налази под великим притиском Израела и постоје много бољи начини за прогон њиховог руководства од операције која представља велики ризик за цивиле - рекао је портпарол Беле куће Џон Кирби.
Танјуг
Он је навео да тврдње да се Америка на неки начин дистанцира од Израела или да не жели да помогне у поразу Хамаса немају везе са чињеницама, пише Ројтерс.
Вишерангирани израелски званичник изјавио је нешто раније да су преговори у Каиру око могућег споразума о прекиду ватре и ослобађању талаца окончани данас без решења.
Он је најавио да ће Израел наставити операцију у Рафи као што је и планирано.
БОНУС ВИДЕО: СИ ЂИНПИНГ У БУДИМПЕШТИ: Нова ера за односе Кине и Мађарске
Препоручујемо
ИЗРАЕЛ ИЗВЕО НАПАД НА ПРЕДГРАЂЕ ДАМАСКА: Сирија хитно активирала ПВО систем
09. 05. 2024. у 08:16
ЈОШ ЈЕДНА ДРЖАВА ПРИЗНАЈЕ ПАЛЕСТИНУ: "Намена нашег потеза није само симболична"
09. 05. 2024. у 19:10
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)