АМЕРИЧКИ ОФИЦИР: Украјина неће успети да врати изгубљене територије у Донбасу (ВИДЕО)
УКРАЈИНА више неће моћи да поврати контролу над изгубљеним територијама, али може изгубити још више, сматра пензионисани амерички потпуковник Данијел Дејвис.
Фото Танјуг/АП
-Постаје све јасније да ова муниција укључена у овај пакет неће моћи да промени ситуацију на терену… Као што сам већ говорио, руска страна је неколико месеци одлучно чекала свој тренутак… Они (Украјина) не могу да задрже ни оно што имају, а да не говоримо о томе да потисну Русе са територија које су већ изгубили, укључујући и Донбас, истакао је он на свом каналу на Јутјубу.
Према његовим речима, глупо је ићи путем који не може довести до успеха. Дејвис сматра да би било морално исправно да Сједињене Америчке Државе започну мировне преговоре.
-На бојном пољу неке реалности су сада толико очигледне да се не могу сакрити, закључио је он.
Министар одбране Русије Сергеј Шојгу изјавио је прошле седмице да су украјинске трупе од почетка специјалне војне операције изгубиле скоро пола милиона људи. Министар је истакао да руске снаге имају иницијативу дуж целе линије фронта и настављају да потискују непријатеља са његових положаја. Шојгу је подсетио да је војска ослободила Первомајско, Богдановку, Новобахмутовку и Новомихајловку, а проширује се зона контроле у насељима Бердичи и Георгијевка.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
Препоручујемо
АНАЛИТИЧАР ЦИА ТВРДИ: Изложба заплењене технике је победнички плес Москве (ВИДЕО)
30. 04. 2024. у 22:00
СТРАХУЈУ ДА ЋЕ ГА РУСИ УНИШТИТИ : Амерички обавештајац - САД држе наоружање у Пољској, не шаљу оружје Кијеву (ВИДЕО)
30. 04. 2024. у 20:00 >> 20:06
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)