НА 125 ГОДИНА ОД УВОЂЕЊА: Москва на лето уводи трамваје без возача

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

06. 04. 2024. у 22:33

ОВОГ лета Москва ће увести трамваје без возача, рекао је данас заменик градоначелника главног града Русије Максим Ликсутов.

НА 125 ГОДИНА ОД УВОЂЕЊА: Москва на лето уводи трамваје без возача

Фото Танјуг

-Влада Москве развија технологију за управљање трамвајем без возача. Трамвај је испробан у депоу, а овог лета ће на улице Москве изаћи у беспилотном режиму. Јасно је да ће возач у почетку бити ту, али убудућне верујемо да може да ради потпуно аутоматски, рекао је он новинарима, пренео је Интерфакс.

Како је додао заменик градоначелника, он се нада да ће се у наредних неколико година повећати број оваквих аутомобила у беспилотном режиму.

Раније је градоначелник Сергеј Собјањин рекао да ће у Москви до 2030. године значајан део трамвајске мреже постати аутоматски.

Московски трамвај 6. априла слави 125 година од покретања.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија набавља кинески С-400?

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија набавља "кинески С-400"?

МИНИСТАРСТВО одбране Србије планира набавку нове противваздушне опреме из Кине, према наводима више локалних извора, док је председник Србије Александар Вучић најавио скори потпис нових уговора ради јачања мреже одбране, пише амерички специјализовани магазин Милитари воч.

27. 04. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Лудило! Здравко Мамић продао Звездине фудбалере Костова и Авдића за 50 милиона евра!