ДРАМА У ДАНСКОЈ: Затворен део ваздушног простора, квар пројектила на морнаричком броду
ДАНАСКА војска саопштила је да је квар пројектила на морнаричком броду изазвао затварање ваздушног простора и бродских путева у близини главног бродског мореуза код данске обале.
Фото Танјуг/АП
Национална поморска управа издала је упозорење за бродове да избегавају део мореуза Велики Белт због ризика од „падања фрагмената пројектила“
Од бродова је затражено да се усидре ако је потребно.
Поморска вежба почела је у том подручју прошлог марта и требало би да се заврши у петак.
Данска војска је у саопштењу рекла да је проблем са пројектилом настао "током обавезног теста где је лансер ракете активиран и не може се деактивирати".
- Док се ракетни бацач не деактивира, постоји ризик да пројектил може да испали и одлети неколико километара даље, додала је војска.
БОНУС ВИДЕО: "Новости" пред кућом осумњиченог за убиство мале Данке
Препоручујемо
РУМУНИЈА ЋЕ СА СВОЈОМ ВОЈСКОМ МОЋИ И У МОЛДАВИЈУ: Шта спрема нови закон
03. 04. 2024. у 08:28
ДАНСКА ОТПОЧЕЛА ВАЖАН ЕКСПЕРИМЕНТ: Тестира се четвородневно радно време у 14 компанија
01. 04. 2024. у 18:02
ВУЧИЋ: Следећи пут ће војска добити наређење да сруши летелицу, да видимо чија је
31. 03. 2024. у 11:22
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)