КЛУПКО СЕ ОДМОТАВА: У Таџикистану приведено девет особа због сумње да су умешани у терористички напад у „Крокусу“
ДЕВЕТ људи приведено је у Таџикистану због сумње да су повезани са извршиоцима терористичког напада у концертној дворани "Крокус" у Москви, рекао је извор Спутњика у специјалној служби.
FOTO: Tanjug/AP
Приведени су живели у предграђу Душанбеа, а осумњичени су и за контакте са ДАЕШ-ом (терористичка организација забрањена у Русији).
У привођењу су учествовали и припадници руских снага безбедности.
У нападу на посетиоце концерта у Москви који се догодио 22. марта убијено је 140 особа. Федерална служба безбедности Русије саопштила је да је у близини руско-украјинске границе приведено 11 лица, укључујући четворицу терориста. Терористи, који су крвави пир починили за свега 18 минута, пресретнути су у Брјанској области, на мање од 100 километара од руско-украјинске границе, док су белим „реноом“ покушавали да побегну у Украјину. Суд у Москви одредио им је притвор до 22. маја.
Оптужени су за тероризам и признали су кривицу, а за то дело прети им доживотна робија. Украјина је једина земља која није осудила терористички напад у „Крокус сити холу“, а стручњаци оцењују да то показује злочиначку природу актуелног режима у Кијеву.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
НАЈНОВИЈИ СНИМАК: Шта се тренутно дешава испред куће Данкине мајке
Препоручујемо
ЈОШ ЈЕДНА ЖРТВА ТЕРОРИСТИЧКОГ НАПАДА У РУСИЈИ: Амбасада Белорусије саопштила тужне вести
29. 03. 2024. у 09:42
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)