УКРАЈИНСКИ МЕДИЈИ ОТКРИЛИ ШТА СЕ ЈУЧЕ ДЕШАВАЛО У КИЈЕВУ: Залужни на састанку са Зеленским одбио да поднесе оставку
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски заправо се јуче састао са главнокомандујућим Оружаних снага Валеријем Залужним и позвао га да поднесе оставку.
Фото: Профимедиа
Ово је објавио украјински медиј „Зеркало недели“ позивајући се на своје изворе из Залужнијевог круга.
Медиј наводи да је Владимир Зеленски предложио да главнокомандујући Оружаних снага Украјине Валериј Залужни напусти своју функцију без именовања на другу значајну функцију, али је он то одбио.
- Да, постојао је такав предлог. Са друге стране, Залужни је одговорио да је право врховног команданта да одлучује с ким ће радити - рекли су саговорници медија одговарајући на питање да ли је Зеленски понудио команданту оставку.
Такође су навели да Залужни није написао оставку и да то не намерава да учини.
Истовремено, извори су навели да је за његово смењивање са функције председничким указом потребно одобрење министра одбране Рустема Умерова.
- Залужном није понуђено ништа адекватно или значајно. Радило се само о статусу помоћника или саветника - наводи украјински медиј.
Поред тога, саговорници медија су потврдили да је потенцијална оставка Залужног, која још није формализована декретом, само прва карика у ланцу кадровских промена у команди Оружаних снага Украјине и политичком руководству земље.
Подсетимо, украјински парламентарац Алексеј Гончаренко, позивајући се на сопствене изворе, рекао је да је најављено подношење оставке главнокомандујућег Оружаних снага Украјине, али да још није донет указ.
Према његовим речима, Залужном је понуђено место амбасадора у једној од европских земаља, али је он то одбио.
Бивши посланик Врховне раде Борислав Береза је такође најавио смену главнокомандујућег.
После ових изјава, украјинско Министарство одбране објавило на Телеграму пост са текстом „ово није тачно“.
Препоручујемо
ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ У КИЈЕВУ: Украјинско министарство одбране огласило се о смени Залужног
29. 01. 2024. у 19:03
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)