ОШТРА ПОРУКА КИЈЕВУ: Украјина под потпуном контролом САД, ЕУ нема свој став о украјинском сукобу

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

20. 01. 2024. у 20:17

УКРАЈИНА је под тоталним утицајем и контролом Сједињених Америчких Држава, а Европска унија греши држећи се америчког става о украјинском сукобу уместо да формира сопствено гледиште, изјавио је словачки премијер Роберт Фицо за ТВ РТВС.

ОШТРА ПОРУКА КИЈЕВУ: Украјина под потпуном контролом САД, ЕУ нема свој став о украјинском сукобу

Фото: АП

-Од 2014. године, након Мајдана, Кијев је под тоталном контролом и утицајем Вашингтона. Украјина није независна и самостална земља, оценио је Фицо.

Он је поновио да ће на састанку са украјинским колегом Денисом Шмигаљем 24. јануара у Ужгороду, саопштити да ће Словачка блокирати пријем Украјине у НАТО, јер би то значило почетак трећег светског рата.

-Знам са чиме идем (на састанак са украјинским премијером) – то је хуманитарна помоћ, а потврдићу и да никакво оружје неће добити од словачке армије и из државних складишта. Нагласићу и да постоје питања о којима имамо потпуно различите ставове. Што се тиче њиховог придруживања ЕУ, ми то поштујемо, али они морају да испуне одговарајуће услове, истакао је словачки премијер.

Према његовим речима, планирани састанак ће бити „интересантан“ и такође је објавио да украјинска страна не жели да се након састанка одржи конференција за штампу о његовим резултатима.

Словачки премијер је раније изјавио да ЕУ треба да се из снабдевача оружјем Украјине претвори у миротворца.

Он је такође констатовао да се оружје из целог света може послати у Украјину, али да јој то неће помоћи да војно победи Русију. Он је приметио да је већина европских држава опседнута мржњом према Русији и, да би ослабили Руску Федерацију, спремне су да се бори до последњег украјинског војника.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

ПО ДОСТОЈЕВСКОМ: Ових 6 знакова откривају ЗЛЕ ЉУДЕ