ВАНРЕДНО СТАЊЕ У АМЕРИЦИ: Саобраћај у колапсу, људи у мраку дочекују Нову годину
ГУВЕРНЕР Северне Дакоте Даг Бургум прогласио је данас ванредно стање на територији целе те америчке савезне државе као одговор на ледену олују услед које је више од 20.000 људи остало без струје.
Фото: Танјуг/АП
Он је додао да планира да од председника САД Џоа Бајдена затражи да прогласи катастрофу чиме би држава добила федералну помоћ за покривање трошкова поправке стотина далековода, преноси АП.
У Северној Дакоти ледена олуја је раније ове недеље довела до затварања делова међудржавних путева, а полиција у главном граду Бизмарк саопштила је да је само у уторак реаговала због више од 175 незгода.
Ледена олуја је део велике зимске олује која је раније ове недеље погодила централни део САД, узрокујући кашњења летова и мећаве дан после Божића, 25. децембра.
БОНУС ВИДЕО: ПОТОПЉЕНИ ПУТЕВИ, АУТОМОБИЛИ ПОД ВОДОМ: Ванредна ситуација на југу Индије
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)