ГУВЕРНЕРКА ЊУЈОРКА О ЕКСПЛОЗИЈИ НА ГРАНИЦИ САД И КАНАДЕ: Нема назнака да је реч о терористичком нападу

ГУВЕРНЕРКА Њујорка Кети Хочул изјавила је вечерас да у овом тренутку нема назнака да је експлозија на граници између САД и Канаде терористички напад.

ГУВЕРНЕРКА ЊУЈОРКА О ЕКСПЛОЗИЈИ НА ГРАНИЦИ САД И КАНАДЕ: Нема назнака да је реч о терористичком нападу

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/СБУ

- Возило је спаљено, остао је само мотор - рекла је Хочул на конференцији за медије, преноси АП.

Додала је да ће ускоро бити објављен видео-снимак несреће за који каже да изгледа као да га је "генерисала вештачка интелигенција".

- Бићете у чуду кад будете видели снимак. Аутомобил је одлетео у ваздух и прошао преко ограде - рекла је Хочул новинарима.

Навела је да власти још не знају да ли је возач аутомобила инцидент изазвао свесно или је реч о несрећи.

Амерички медији претходно су објавили да су две особе страдале у експлозији аутомобила на мосту Рејнбоу, код Нијагариних водопада, који повезује САД и Канаду.

Из Федералног истражног бироа (ФБИ) саопштено је да се инцидент истражује као покушај терористичког напада.
 

БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Језера која опуштају тело и ум од модерног начина живота - Одмор за памћење!