ИСТОРИЧАР ТВРДИ ДА УКРАЈИНИ ПРЕТИ НЕСТАНАК СА КАРТЕ: Да реке избеглица не би кренуле пут Европе потребно је тражити мирно решење
ЗАПАД мора што пре да почне преговоре с Москвом ако истински жели да Украјина настави да постоји на карти, каже бугарски историчар Александар Сивилов.
Фото: Профимедиа
Он додаје да то мало ко схвата и да ЕУ као да је спремна да ратује до последњег Украјинца.
- САД су саопштиле да је новац за Украјину скоро потрошен. То је рекао Џон Кирби, а то показује колико су у Белој кући очајни и траже начин да изврше притисак на јавно мњење у САД и на конгресмене да би новац на крају био издвојен - навео је он на свом Јутјуб каналу.
Како је навео, украјински председник Владимир Зеленски говори да ће Украјинци увек ратовати без обзира да ли ће САД или Запад прекинути помоћ.
- Али, сви знамо да ако се прекине доток средстава из Европе и САД, Украјина неће моћи дуго да пружа отпор руској војсци. Забрињава то што се трага за опцијама да се рат у Украјини настави. Не говоримо о миру него о наставку рата. А још више забрињава то што ће Европа у томе играти главну улогу - рекао је историчар.
Сивилов указује да ЕУ препоручује почетак приступних преговора Украјини и Молдавији док су друге земље које су далеко више напредовале и које су важније, као што је Западни Балкан, оставили за касније.
- Да реке избеглица не би кренуле пут Европе потребно је тражити мирно решење а не ићи у правцу рата док Украјина не буде уништена и не нестане са карте Европе јер то ће бити коначни резултат ако се рат у скорије време не заврши - закључио је он.
(Спутњик)
Препоручујемо
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)