РАИСИ РАЗГОВАРАО СА ПАПОМ ФРАЊОМ: "Подршка Палестини је у складу са хришћанским религијама"
ПРЕДСЕДНК Ирана Ебрахим Раиси у телефонском разговору са папом Фрањом изјавио је да је данашња подршка народу Палестине пракса учења свих абрахамских религија, укључујући и хришћане, и поздравио став поглавара римокатоличке цркве о неопходности моменталног прекида ватре у Гази.
Фото: AP Photo/Ebrahim Noroozi/Принтсцреен/
Како преноси иранска агенција ИРНА, Раиси је рекао да је израелски напад на Газу у којем је, како је навео, живот изгубило 10 хиљада људи, међу којима највећи број жена и деце, "највећи геноцид века".
- Злочини израелских снага над потлаченим женама и децом у Гази, укључујући напад на болницу Ал-Муамдани и логор Џабалија, су јасни примери злочина против човечности. Бомбардовање цркве у Гази и уништавање овог историјског наслеђа нације Палестине је један од примера праксе апартхејда не само против палестинских муслимана већ и против других религија, који се спроводи уз подршку америчких и неколико европских земаља - поручио је председник Ирана.
Папа Фрања је указао на неопходност заустављања напада на Газу и успостављања примирја.
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо
ИРАН ЗАРОБИО АГЕНТЕ МОСАДА НА ГРАНИЦИ: Сумњиче се да су хтели да изведу нападе дроновима
05. 11. 2023. у 19:01
У СРБИЈУ ДОШАО АУТО-СТОПОМ: Шта се Де Ниру десило усред ноћи у Нишу?
05. 11. 2023. у 14:38
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)