ХИТНА СЕДНИЦА НАТО-а ЗБОГ ПУТИНА И ОРБАНА: Амбасадори земаља чланица састали се да би размотрили „проблеме“
ПРЕДСТАВНИЦИ земаља НАТО-а одржали су у среду хитну седницу у Будимпешти, како би размотрили састанак председника Русије Владимира Путина и премијера Мађарске Виктора Орбана, преноси Блумберг позивајући се на саопштење Амбасаде САД у Будимпешти.
Фото: ЕПА/ Zoltan Mathe
- Савезници Мађарске из НАТО-а су изразили забринутост за безбедност, осудивши састанак премијера Виктора Орбана с председником Русије Владимиром Путином ове седмице - наведено је у саопштењу.
Како наводи агенција, то сведочи о јачању несугласица унутар војног блока због односа Будимпеште с Москвом.
Према речима представника Амбасаде САД, амбасадори земаља чланица Алијансе су се у четвртак у Будимпешти састали да би размотрили „проблеме“, настале након састанка Орбана и Путина.
У САД су оптужили Орбана да подрива јединство Запада због закључивања енергетских уговора с Русијом, покушаја да ограничи помоћ Украјини, спречавања ширења НАТО-а и јавних позива Европској унији да укине економске санкције против Русије.
Премијер Мађарске Виктор Орбан састао се у уторак у Пекингу с руским председником Владимиром Путином, на маргинама форума „Појас и пут“. Према Орбановим речима, Мађарска не тежи сукобу с Русијом и жели да одржи билатерлане односе с Москвом у оној мери, у којој то допуштају санкције.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
ШОЛЦ КРИТИКОВАО ПУТИНА: Тешко може бити нешто циничније од Путинових коментара о жртвама
19. 10. 2023. у 12:32
КАКО СМАЊИТИ РАЧУН ЗА ГРЕЈАЊЕ? Овај трик вам може користити за уштеду новца
19. 10. 2023. у 08:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)