ВАНРЕДНО СТАЊЕ У ЦЕЛОМ ИЗРАЕЛУ: Више од 250 страдалих израелаца и 230 палестинаца

Танјуг

07. 10. 2023. у 22:46

МИНИСТАР одбране Израела Јоав Галан одлучио је данас да прогласи ванредно стање у целом Израелу, саопштено је из његовог кабинета, јавља "Тајмс оф Израел".

ВАНРЕДНО СТАЊЕ У ЦЕЛОМ ИЗРАЕЛУ: Више од 250 страдалих израелаца и 230 палестинаца

Фото Танјуг/АП

Галан је раније данас прогласио ванредно стање у кругу од 80 километара од Појаса Газе, након што је са те палестинске територије изведен изненадни ракетни напад и организован упад наоружаних нападача на израелску територију.

Ванредно стање омогућава војној команди да ограничава окупљања и затвори подручја.

Број Израелаца који су погинули у данашњим нападима Хамаса на Израел порастао је на више од 250, док је повређено њих више од 1.450, јављају израелски медији.

Терористичке ћелије Хамаса из Газе инфилтрирале су се јутрос у бројне заједнице на југу Израела, а поред тога, на центар и југ земље је испаљено на хиљаде ракета.

Премијер Израела Бењамин Нетанијаху изјавио је после ракетних напада Хамаса и упада његових припадника на израелску територију, да је Израел у рату.

С друге стране, палестинско министарство здравља у Гази је саопштило да су најмање 232 Палестинаца убијена, а да је најмање 1.700 рањено на тој територији у израелској одмазди након напада Хамаса на Израел, пренео је "Тајмс оф Израел".

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ЦЕЦА МЕ ЗВАЛА ДА ЖИВИМ КОД ЊЕ: Слађа Алегро завршила на улици, кућа страдала у поплави