КИНА ЖЕЛИ СТАБИЛНЕ ВЕЗЕ СА ИТАЛИЈОМ: Си Ђинпинг потврдио своје намере чак по цени напуштања иницијативе "Појас и пут"
КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг поручио је данас свом италијанском колеги, председнику Серђу Матарели да жели стабилне односе са Италијом упркос томе што је Рим најавио план да напусти иницијативу "Појас и пут".
Фото Танјуг/АП
Кинески председник обећао је да ће промовисати "здраве и стабилне" односе са Италијом чак и ако та земља иступи из инвестиционог пакта у оквиру иницијативе "Појас и пут", преноси Блумберг.
У поруци коју је упутио свом колеги Матарели, Си је потврдио да "веома цени" билатералне везе између две нације, изразивши спремност да додатно унапреди кинеско-италијанске односе, пренела је кинеска званична новинска агенција Синхуа.
Си је у поруци Матарели изјавио саучешће због смрти бившег председника Италије Ђорђа Наполитана.
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА - Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)