ДВА ЦИВИЛА ПОГИНУЛА, 11 РАЊЕНО: У нападу Азербејџана повређено и осморо деце
НАЈМАЊЕ два цивила су погинула, а 11 их је рањено у нападима азербејџанске војске на Нагорно-Карабах, рекао је данас омбудсман тог непризнатог региона Гегам Степањам.
FOTO: Tanjug/AP/Defense Ministry of Azerbaijan
Према његовим речима, међу повређенима је осморо деце.
Степањан је претходно изјавио да има више жртава данашњих напада азербејџанске војске.
Власти непризнатог Нагорно-Карабаха саопштиле су да азербејџанске трупе покушавају да напредују дубоко на територији планинских енклава које су под контролом Јермена, али да су наишле на "одлучан" отпор.
Министарство одбране Азербејџана саопштило је претходно да је од последица експлозија мина које је поставила јерменска војска у Карабаху погинуло шест држављана Азербејџана - четири службеника министарства унутрашњих послова и два цивила, пренео је Интерфакс.
Азербејџан је оценио да је реч о терористичком нападу.
Након тога је Министарство одбране Азербејџана најавило антитерористичке мере против јерменске војске у Карабаху у циљу, како је навело, "обнове уставног поретка и сузбијања провокација".
Јерменско министарство одбране саопштило је да је за сада ситуација на граници Јерменије и Азербејџана релативно мирна.
У Нагорно-Карабаху, који је међународно признат као део Азербејџана, живи претежно јерменско становништво и он није под контролом Бакуа од раних 1990-их, након рата између Јерменије и Азербејџана.
Азербејџан је поново заузео делове територије Нагорно-Карабаха и око њега у рату 2020. године.
БОНУС ВИДЕО:
РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
ЗАХАРОВА НОСИ МАСЛИНОВУ ГРАНЧИЦУ: Русија у мисији мирења Јерменије и Азербејџана
12. 09. 2023. у 15:54
ПАШИЊАН: Спремни смо да разговарамо о условима деескалације на граници са Азербејџаном
09. 09. 2023. у 22:00
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)