"НЕМАЧКА ЋЕ ПОСТАТИ ПРВА ЗЕМЉА У ЕВРОПИ..." Олаф Шолц најавио велику акцију
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц најавио је данас велику акцију за проширење станица за пуњење електричних возила на сајму мобилности ИАА у Минхену.
Олаф Шолц, Фото АП
Шолц је рекао да ће Немачка у наредним седмицама постати "прва земља у Европи која ће усвојити закон који захтева од оператера да 80 одсто свих бензинских станица обезбеде опције брзог пуњења са најмање 150 киловата за електричне аутомобиле".
Он је додао да ће овај потез ускоро учинити да забринутост због домета електричних возила постане ствар прошлости, пише Ројтерс.
Шолц није прецизирао временски оквир за ову иницијативу.
БОНУС ВИДЕО: ПОВРАТАК АСТРОНАУТА: Завршена је шестомесечна мисија
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)