ОСУЈЕЋЕН ШВЕРЦ ЕКСПЛОЗИВА: Израел забранио да комерцијална роба напушта Газу након откривања експлозива
ИЗРАЕЛСКО министарство одбране саопштило је данас да је привремено забранило да комерцијална роба напушта појас Газе преко главног граничног прелаза, након што су безбедносне службе осујетиле покушај кријумчарења експлозива.
Фото Танјуг/АП
Израелско министарство је саопштило да ће извоз из Газе, којом влада исламистичка група Хамас, преко прелаза бити обновљен у складу са проценом ситуације, док су палестински гранични званичници саопштили да им је израелска страна поручила да ће прелаз бити затворен "до даљег", преноси Ројтерс.
Израелско Министарство навело је да су инспектори на граничном прелазу Керем Шалом пронашли неколико килограма "висококвалитетног експлозива", у пошиљци скривеној у постави одеће, за коју сумњају да је требало да дође до "терористичких елемената".
Газа је под блокадом Израела и Египта од 2007. године, односно од када је Хамас преузео контролу над тим подручјем.
БОНУС ВИДЕО - У СТРОЈУ НАЈБОЉИХ: "Новости" на обуци нових припадника 72. бригаде за специјалне операције
Препоручујемо
УБИЛИ ИХ СОПСТВЕНИ ИЗУМИ: Проналазачи завршили кобно - двојица имају везе са Титаником
04. 09. 2023. у 17:06
"КАДА СМО ПОСЕТИЛИ КиМ..." Зашто мала Тара није дувала свећице за свој рођендан?
04. 09. 2023. у 18:36
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)