МАЛИШАНИ ПРЕЖИВЕЛИ ПАД АВИОНА, ПА ПЕТ НЕДЕЉА БИЛИ У ЏУНГЛИ: Четворо деце из Колумбије пуштено на кућно лечење
ЧЕТВОРО колумбијске домородачке деце, која су преживела авионску несрећу у региону Амазоније и више од пет недеља преживели у џунгли, пуштени су из болнице после 34-дневног боравка, саопштила је данас влада.
Фото: Профимедиа
Деца, узраста од једне до 13 година, преживела су несрећу 1. маја у којој су погинуле њихова мајка и још две одрасле особе и пронађена су прошлог месеца.
Спасени су захваљујући храбрости најстарије сестре и залагању трагача.
- Вратили су своју тежину, заиста им је јако добро. Почиње друга фаза неге и заштите - рекла је новинарима Астрид Касерес, директорка државног института за заштиту деце.
Браћа и сестре ће остати под старатељством института због "сложене породичне ситуације", рекла је она, а коначни начин старатељства за њих биће одлучен за шест месеци.
И отац двоје најмлађе деце и мајчина породица рекли су медијима да желе старатељство.
БОНУС ВИДЕО: ТИНЕЈЏЕР НАПРАВИО ЕЛЕКТРИЧНИ АУТОМОБИЛ - Локално становништво одушевљено
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)