АЈЛЕЈН: САД би требало да се извине затвореницима из Гвантанама
ЕКСПЕРТ за људска права Уједињених нација Фионуала Ни Ајлејн изјавила је данас да је према критеријумима међународног права влада САД третирала окрутно, нехумано и понижавајуће затворенике у логору Гвантанамо.
Фото: Танјуг/АП
Она је позвала званични Вашингтон да се извини за нехумано поступање и обештети оштећене.
-Након две деценије проведене у притвору, патња оних који су боравили у Гвантанаму је дубока и траје и даље, рекла је Ајлејн у разговору са новинарима након посете експерта УН притворском објекту у заливу Гвантанамо на Куби, преноси Ројтерс.
Она је поручила да америчка влада мора хитно да обезбеди правно решење, извињење и гаранције да се овако нешто више неће поновити.
Препоручујемо
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)