АМЕРИКА ЈЕ СХВАТИЛА: Индија има стратешке императиве у односима с Русијом
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су схватиле да Индија има стратешке императиве када је реч о односима с Русијом, рекла је за Спутњик бивша амбасадорка Индије у САД Мира Шанкар.
Фото: Танјуг АП
-Обе стране морају да превладају своје разлилите тачке гледишта на Украјину и САД су, иако невољно, схватиле да постоје стратешки императиви које Индија има у вези с Русијом, рекла је бивша амбадорка уочи посете индијског премијера Нареднре Модија Сједињеним Америчким Државама.
Према њеним речима, у Конгресу САД се говорило о томе да је неопходно учинити више када је реч о приступу технологијама и оружју, како би се умањила зависност Индије од Русије у области одбрамбене опреме.
-Индија је, међутим, јасно изразила свој став како у вези са својим везама с Русијом, тако и у вези с руско-украјинским сукобом. За Индију то није главни циљ, главни циљ је модернизација наших капацитета, истакла је амбасадорка.
Министарство иностраних послова Индије је раније саопштило да ће Моди, на позив америчког председника Џозефа Бајдена и његове супруге, допутовати у званични посету САД.
Посета ће почети у Њујорку, где ће индијски премијер 21. јуна предводити обележавање међународног дана јоге у седишту Уједињених нација. После тога Моди ће отпутовати у Вашингтон, где ће се 22. јуна састати с Бајденом. Истог дана индијски премијер ће наступити на заједничкој седници Конгреса САД, а 23. јуна позван је на ручак с потпредседницом САД Камалом Харис и државним секретаром Ентонијем Блинкеном.
Планирани су и сусрети с „руководиоцима водећих компанија, бизнисменима и другим зхаинтересованим странама“.
Руски експерти сматрају да ће током посете америчка администрација с Модијем разговарати о руско-украјинском сукобу и да ће покушати да наведе Индију да сведе контакте с Русијом на минимум.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ОБУКА НА "ТЕРМИНАТОРИМА": Вежба мобилисаних резервиста и добровољаца у Доњецку
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)